Dětský tábor PlátěnkaO nás

Každý rok (a to již 30 let) si Vaše dítka mohou jet aktivně odpočinout na 14 dní k zátočinám řeky Jizery a rozhýbat strnulá těla ze školních lavic. Útočiště naleznou na námi pořádaném táboře Plátěná osada u Železného Brodu, neb jak my říkáme: Plátěnka :)


Od roku 2011 je hlavní náplní tábora celotáborová hra. Nejprve se z nás, začínajících kouzelníků, stala skupina čarodějů na úrovni díky Mágům Modré Hvězdy. V roce 2012 se ocitla Plátěnka uprostřed mořských šarvátek, kterým velel kapitán Jack Stebou při hře Piráti z Karibiku. V roce 2013 jsme jako Tři Mušketýři pozlobili Kardinála Richelieu.

V roce 2014 jsme šli Po stopách Indiánů, narazili jsme na kovboje a další bledé tváře, na bizony a nešikovné zelenáče od totemu. Tématem pro rok 2015 bylo Vycvičení draka. Rok 2016 byl ve znamení Pirátů z Jizeriku a tématem roku 2017 byli Asterix a Obelix.

Tématem roku 2018 byl Harry Potter.

Plátěnka 2020

Tak a je to! Plátěnka už frčí! I letos se děti vyřádí a rodiče si kouska odfrknou, což? První den proběhl naprosto podle plánu a bez jakýchkoliv komplikací. Připojujeme krátké úvodní videjko na Facebooku, fotky průběžně zde i na FB. Nebojte se a užívejte!

Jak to u nás na Plátěnce vypadá - video k běhu v roce 2020

Plátěnka 2018

Tak jako každým rokem i letos v termínu od 27.7. – 11.8. 2018 Dům dětí a mládeže v Novém Bydžově pořádal letní tábor Plátěná osada v duchu Harryho Pottera.

Letošní Plátěnka se proměnila v Bradavice i s proslulou Školou čar a kouzel, kde se studenti rozdělení do čtyř tradičních kolejí Nebelvír, Havraspár, Mrzimor a Zmijozel, učili formou celotáborových her různá kouzla ze světa Harryho Pottera a dokonce vymysleli i svá nová zaklínadla. Ale ani nejoblíbenější osvojené kouzlo Donatus Koblihus, které proměnilo jednoho z mozkomorů v donut, nepomohlo mladým kouzelníkům v závěrečné bitvě proti Voldemortovi! Pán zla vycítil svůj brzký konec, proto raději utekl se slibem, že příště se vrátí! I příští rok se tedy po Plátěnce bude míhat mnoho Harry Potterů a Hermion a snad s proradným Voldemortem konečně zatočíme! Ještě nějaký ten trumf v zásobě máme ;)

Naši skvělí vedoucí vyráběli kostýmy, masky, malovali různé kulisy, které dokonale dotvářeli dané prostředí Harryho Pottera. Našim cílem bylo, aby děti strávily chvíle plné dobrodružství a zážitků. Zároveň máme zájem, aby se děti rozvíjely nejen po fyzické stránce, ale získaly i vědomostní znalosti. V letošních velmi teplých dnech jsme strávili mnoho chvil na koupališti v Huntířově nebo u Jizery. Některé oddíly si prošly Riegrovu stezku a ti mladší absolvovali Pohádkový les ve Splzově. Nechyběla ani noční stezka odvahy a táboráky při hře na kytaru.

Po celou dobu tábora děti žily bez veškeré techniky uprostřed nádherné přírody. Na závěr děti obdržely diplomy a spoustu věcných cen. Domu odjížděly s radostným úsměvem na tváři a s rozzářenýma očima, některé děti měly v očích slzy, že se musely rozloučit se svými kamarády. Věříme, že s převážným počtem dětí se sejdeme na Plátěnce v roce 2019 a konečně zatočíme s Voldemortem!

Závěrem bych chtěla poděkovat všem vedoucím za jejich čas a práci, kterou věnovali veškeré přípravě her pro děti, panu Pavlu Kolčovi, který nám zajistil dopravu veškerého materiálu na Plátěnou osadu na vlastní náklady a panu Pavlu Lackovi za foto a video dokumentaci.

Bc. Lenka Kalugin Drobná
(hlavní vedoucí tábora)


Další důležité informace

Tábor

Denní režim

Potřebujete více informací o tom, jak to chodí u nás na táboře?

Čtěte zde

Rodiče

Informace pro rodiče

Co by měli rodiče vědět, než pošlou děti na tábor.

Čtěte zde

Fotogalerie

Fotogalerie

Jak to vypadalo na minulých bězích našeho tábora.

Vstup do galerie

Dokumenty ke stažení

Poukaz pro rok 2020

Poukaz ve formátech pdf a MS Word stáhnete kliknutím na příslušné tlačítko

pdf MS Word

Prohlášení o bezinfekčnosti

Prohlášení ve formátech pdf a MS Word stáhnete kliknutím na příslušné tlačítko

pdf MS Word

Kontakty

Lenka Drobná

Hlavní vedoucí, fakturace

Bc. Lenka Drobná

e-mail: lendrobna@seznam.cz

telefon: 605 322 979,
778 521 829

Tábor

Adresa na tábor

(v době jeho konání)

Tábor Plátěná osada
Splzov
Železný Brod
468 22